Pražské cyklozvonění
Pražské cyklozvonění

Cyklozvonění 2010

Hlavní organizátor: Praha 5, styčný pracovník Jitka Matoušková (MČ Praha 5),
Jitka Vrtalová (NaKole, o.s.)
Kdy: neděle 19. 9. 2010
Kde: Praha 5, areál Fun Island na Císařské louce


 

Ráno vyrazily skupiny cyklistů ze všech sedmi městských částí, které se podílely na organizaci již čtvrtého Pražského cyklozvonění. Na cyklojízdu navázal program na Císařské louce, kam dorazila přibližně tisícovka účastníků.

„Byla jsem potěšena velkým množstvím účastníků, kteří dorazili do cíle na Praze 5. Věřím, že podobné akce pomůžou ukázat, že rozvoj cyklistické dopravy a cyklostezek má smysl. Za městskou část Praha 5 můžu říci, že na dalším rozvoji cyklostezek budeme pracovat,“ vyjádřila se radní MČ Praha 5 Jitka Matoušková, která na závěr předala organizační štafetu starostovi MČ Praha 4 Pavlu Horálkovi. Pomyslným štafetovým kolíkem, který Praha 4 přijala společně se závazkem zorganizovat příští ročník Cyklozvonění, se stal obří zvonek.

Součástí akce bylo také zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi na Císařské louce v Praze 5. Cyklisté na místě dostali možnost seřízení kola v servisu dílny Bajkazyl, mohli si vyzkoušet městská i skládací kola. Redaktoři serveru Prahounakole.cz na místě ukazovali lidem bezpečné trasy Prahou, které mohou využít pro každodenní dojíždění nebo třeba také pro víkendový výlet. Děti zase rády využily možnost projet se na dopravním hřišti pod vedením policistů Městské policie a po splnění testu dopravních znalostí si hrdě odnášely čerstvé řidičské průkazy pro jízdu na kole a koloběžce.

Velký úspěch měly dračí lodě, které celé odpoledne kroužily po Vltavě a nabízely možnost svezení dětem i dospělým. Akci podpořil také Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID), který v den konání posílil lodní dopravu na Císařskou louku. Proud řeky Vltavy mezi náplavkou na Výtoni a přístavištěm na Císařské louce tak křižoval přívoz, který celý den přivážel další účastníky i s koly.

V pravé poledne se Císařská louka rozezněla zvoněním cyklistických zvonků. Účastníci akce společně překonali více než rok starý rekord ve zvonění na cyklistický zvonek. Tlačítka cyklistických zvonků současně stisklo 387 cyklistů.

Napsali o nás

Pražský deník
Na Císařské louce padl český rekord. Při akci Pražské cyklozvonění v jeden okamžik zvonilo 387 cyklistů.

MF Dnes
Účastníci 4. ročníku Pražského cyklozvonění se včera na Císařské louce zapsali do české verze Guinnessovy knihy rekordů, když jich 387 po poledni zvonilo na cyklistické zvonky. Akce byla součástí Evropského týdne mobility a cyklisté si v jejím rámci mohli například nechat seřídit kola.

Metro
Lidé, kteří na kole dojeli na čtvrtý ročník Pražského cyklozvonění na Císařskou louku, se včera zapsali do české verze Guinnessovy knihy rekordů…

NaKole.cz
Prahou dnes již vede řada bezpečných tras, o kterých většina lidí neví. A právě proto vznikla myšlenka Pražského cyklozvonění – jednou v roce uspořádat akci, která by představila obyvatelům Prahy bezpečné stezky v jejich okolí a inspirovala k pravidelnému dojíždění nebo nabídla tip na výlet.

iDnes.cz
Téměř čtyři stovky účastníků čtvrtého ročníku Pražského cyklozvonění na Císařské louce se zapsaly do české verze Guinnessovy knihy rekordů.

ZpětFotogalerie:O akci|Trasa jízdy|Minulé ročníky|Ke stažení|Napsali o nás|Kontakt|

Akce se konala pod záštitou náměstka primátora hl. m. Prahy pana Adama Scheinherra.

© 2018 copyright Pražské cyklozvonění