Pražské cyklozvonění
Pražské cyklozvonění

Cyklozvonění 2013

Hlavní organizátor: Praha 11,
Kdy: sobota 14. 9. 2013
Kde: Praha 11, park u stanice metra Opatov

Park u stanice metra Opatov na Jižním Městě se 14. září 2013 rozezněl zvoněním cyklistických zvonků. Stovky Pražanů sem během celého dne dorazilo na kolech, na in-line bruslích i pěšky, aby se zúčastnili akce Pražské cyklozvonění. Cyklistické pelotony odstartovaly ráno z několika míst Prahy i okolních obcí, těsně před polednem pak zvoněním oslavili příjezd do cíle trasy. Pro malé i velké účastníky tu byl připraven program, který probíhal po celé odpoledne.

Akci už tradičně zahájila projížďka po pražských cyklostezkách. Skupiny cyklistů odstartovaly z dvanácti míst, aby se na závěr sešly na Jižním Městě. Účastníci měli příležitost vyzkoušet si, že po Praze lze jezdit na kolech i s malými dětmi – nejmladšímu účastníku jízdy byly pouhé 2 roky, nejstaršímu cyklistovi potom 85 let. Trasy měřily od 5 do 18 km a byly vybrány právě s ohledem na rodiny s dětmi.

Po dojezdu pelotonů odstartoval na louce u stanice metra Opatov odpolední program, který představil nejen novinky v pražské cyklodopravě, ale například také exhibice ve freestyle, vyzkoušení jízdy na elektrokolech z půjčovny PREkolo nebo půjčovnu speciálních kol. Dětské účastníky potěšilo divadelní představení, jízdy na ponících nebo skákací hrady. Cykloturistům, kteří hledají tipy na výlety v okolí Prahy, přišly zase vhod mapy turistických tras Greenways. Součástí programu byl také závod, během kterého rodinné týmy projížděly na kolech vyznačená stanoviště na okružní trase kolem Prahy 11, kde měli šanci nasbírat body do připravených formulářů.

Hlavním pořadatelem letošního ročníku Pražského cyklozvonění byla Praha 11 a na organizaci se spolupodílelo dalších 12 městských částí a obcí. Akce se konala už posedmé a v jejím organizování se postupně vystřídaly jednotlivé městské části. Každým rokem jejich počet rostl, letos se nově připojily Kunratice, Šeberov a také obec Průhonice. Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský předal v závěru jízdy organizační štafetu symbolizovanou velkým cyklistickým zvonkem zástupkyni Prahy 13, která bude pořádat další ročník v září 2014.

foto: Jiří Juřík, Václav Vrtal

ZpětFotogalerie:O akci|Trasa jízdy|Minulé ročníky|Ke stažení|Napsali o nás|Kontakt|

Akce se konala pod záštitou náměstka primátora hl. m. Prahy pana Adama Scheinherra.

© 2018 copyright Pražské cyklozvonění