Pražské cyklozvonění
Pražské cyklozvonění

Cyklozvonění 2017

 

V neděli 17. září 2017 od 10 hodin čekalo na všechny v Kaizlových sadech na Praze 8 odpoledne plné pohybu s programem pro celou rodinu. Připravené cyklotrasy vedly nejkrásnějšími místy Prahy a pod dohledem zkušených cyklistů. V cíli cesty na všechny čekalo odpoledne s nabitým programem.

 

Společně na kole

Projet se po nejhezčích pražských trasách mohli všichni opět třetí neděli v září. Počet míst, odkud vyrážely společné cyklojízdy, se vyšplhal letos k číslu 26. Trasy byly pečlivě vybrané tak, aby provedly zajímavými místy a zároveň byly sjízdné i pro rodiny s dětmi. Každý si mohl užít nejkrásnější místa, jako jsou Prokopské údolí, Modřanská rokle, Chuchelský háj nebo les v údolí Kunratického potoka. Délka tras se pohybovala od 3 do 30 km, vybrat si „svou“ trasu tak mohl opravdu každý. 

 

 Trasy v roce 2017

 

 

Pro interaktivní mapu klikněte sem.

 

Odpoledne v Kaizlových sadech

Letošní festival nabídl bohatý program pro celou rodinu.  Dobrá zábava nemůže být bez hudby. O dobrou náladu se postarala kapela Robinαson, a dále zpěváci Laďa Kerndl a Magdaléna Urbanová.

Pro sportuchtivé byl na místě Tomáš Eibl, který měl připravenou exhibici cyklistického čarování trial show.

Letos nás svojí návštěvou poctil Petr Koukal, který je nejen devítinásobným mistrem České Republiky, ale také vlajkonošem české výpravy OH roku 2012 v Londýně. Tento úžasný sportovec s mnoha tituly založil Nadační fond Petra Koukala a jeho projekt „STK pro chlapy“ se snaží podpořit české muže, aby změnili svůj životní styl směrem ke zdravějším návykům. 

Na svém vysokém kole dorazil a celý den s námi byl i Josef Zimovčák, který se na začátku 90. let svezl na historickém vysokém kole, a to mu změnilo (alespoň částečně) život. A protože všechno, co dělá, dělá naplno, stal se v průběhu let nejznámějším jezdcem na tomto stroji.

Vystoupení skupiny Skipping boys, kteří excelují ve skákání přes švihadlo, nikoho nenechalo v poklidu. V rámci doprovodného programu si pak mohli všichni vyzkoušet slacklining, handbike a monoski. Děti potěšilo malování na obličej, modelování balónků a vystoupení s klaunem.

Na ty, kdo dorazili na místo na kole, čekala mobilní opravna kol Bajkazyl. U informačního stánku s označením Čistou stopou Prahou si návštěvníci mohli vyzvednout aktuální pražské cyklomapy, na místě bylo zabezpečené parkování jízdních kol a pro zájemce byla připravená nabídka cyklopříslušenství a cargo kol. Také se tu účastníci měli šanci dozvědět, jak se nejlépe dostat na kole zpět domů nebo kam se vydat po Praze na výlet.

Akci v roce 2017 pořádal spolek NaKole ve spolupráci s hlavním městem Prahou, městskou částí Praha 8 a dalšími 25 městskými částmi a obcemi v okolí Prahy. Záštitu nad akcí poskytli Petr Dolínek, náměstek primátorky hl. m. Prahy, a Petr Vilgus, zástupce starosty městské části Praha 8. Akce probíhala za finanční podpory hlavního města Prahy a městských částí Prahy.

Foto: Tomáš Hudolín, Jitka Vrtalová, Michal Monček

 

Foto: Tomáš Hudolín
(v adresáři Praha 8)
 
Foto: Jitka Vrtalová
Foto: Michal Monček
(v adresáři NaKole)


Fotogalerie:O akci|Trasa jízdy|Minulé ročníky|Ke stažení|Napsali o nás|Kontakt|

Akce se konala pod záštitou náměstka primátora hl. m. Prahy pana Adama Scheinherra.

© 2018 copyright Pražské cyklozvonění