Pražské cyklozvonění
Pražské cyklozvonění

Cyklozvonění 2018

Další ročník rodinného festivalu Pražské cyklozvonění proběhl v sobotu 22. září 2018. Hvězdicová cyklojízda z více než 25 míst po celé Praze směřovala do Křižíkovy ulice v Karlíně. Na festival plný zábavy, exhibicí, hudby a soutěží mohli Pražané dojet na kole společně s některou ze skupin pod vedením zkušených cyklistů.

Nejdelší z vytipovaných tras měřila 30 km a vedla z Průhonic, nejkratší šestikilometrovou cestu projeli cyklisté z nedaleké Troje. Cyklojízda měla za cíl ukázat atraktivní místa, např. Prokopské údolí, Modřanskou rokli, Chuchelský háj nebo les v údolí Kunratického potoka. 

Křižíkova ulice se potom stala na jeden den místem odpočinku, zábavy a informací o udržitelné dopravě. Na Dni bez aut návštěvníky čekala spousta doprovodných aktivit, otevřených stánků, občerstvení z karlínských kaváren a restaurací i hudební zážitky. Vystoupily totiž kapely Pískomil se vrací, Circus Ponorka nebo skvělí The TAP TAP. Program, který byl ve znamení mezinárodního Dne bez aut, organizovalo hlavní město Praha společně s Prahou 8. Akce se konala v rámci Evropského týdne mobility.

Evropský týden mobility

Tato evropská iniciativa podporuje místní organizace, aby zavedly a podporovaly udržitelná dopravní opatření a vyzvaly občany k vyzkoušení dopravních možností, které představují alternativu k používání automobilů. Zájem veřejnosti o toto téma dokazuje hojná účast na veškerých aktivitách, které v loňském roce v rámci Evropského týdne mobility nachystalo celkem 2 526 měst. Více o programu Evropského týdne mobility v Praze najdete na http://etm.praha.eu.

Letošní ročník Pražského cyklozvonění finančně podpořilo hlavní město Praha a městské části Praha 4, 5, 6, 19 - Kbely, 20 - Horní Počernice, 21 - Újezd nad Lesy a Praha - Újezd u Průhonic.Fotogalerie:


Foto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝFoto: Richard NEBESKÝ

O akci|Trasa jízdy|Minulé ročníky|Ke stažení|Napsali o nás|Kontakt|

Akce se konala pod záštitou náměstka primátora hl. m. Prahy pana Adama Scheinherra.

© 2018 copyright Pražské cyklozvonění