Pražské cyklozvonění
Pražské cyklozvonění

Cyklozvonění 2019

Termín konání: sobota 21. září 2019
Místo dojezdu: Zoologická zahrada Praha-Troja

V sobotu 21. září se opět konala rodinná cyklojízda pod názvem Pražské cyklozvonění. Skupiny cyklistů vedených průvodci z různých míst Prahy směřovaly do pražské Zoologické zahrady v Troji. Společná jízda odstartovala z dvacítky míst po celé Praze. Všechny trasy mohli cyklisté projet sami, nebo s průvodcem společně ve skupinách. Nejdelší cestu do pražské Tróji měli cyklisté z Průhonic, kteří ujeli 30 km. Většina projížděk ale byla kratší než dvě hodiny a před polednem už první cyklistické pelotony dorazily do pražské Zoo. 

Tématem roku 2019 byla „klima jízda“, která navázala na klimatický závazek Prahy dosáhnout nulových emisí CO2 do roku 2050. Partnerem akce se letos stala pražská Zoologická zahrada. Pro účastníky jízdy, kteří přijeli s některým z pelotonů, nabídla Zoo symbolické vstupné, díky kterému mohli navštívit v den akce 21. září všechny expozice. Připojila se tak k výzvě pro udržitelnou dopravu.

Cyklozvonění propaguje zdravý životní styl, sportovního ducha, apeluje na osobní zodpovědný přístup k životnímu prostředí a vede k zamyšlení, jak se přepravovat po městě.

 

 

MÍSTA A ČASY SRAZŮ 2019

Místo Čas Městská část

Park u Chodovské tvrze (za kostelem)

8:00 Praha 11

Park u Modřanského kina

8:30 Praha 12
Centrální park Pankrác (u Café Na půl cesty) 9:30 Praha 4
Tilleho náměstí (před OD Billa) 9:15 Praha 5
Skleněný palác, náměstí Svobody 10:00 Praha 6
Metro Ládví (u fontány) 9:15 Praha 8
Bohnické náměstí 9:45 Praha 8

Před městským úřadem

9:00 Čakovice
Nádraží Horní Počernice 9:00 Horní Počernice
Nádraží u cykloboxu

9:00

Kbely
U Šeberáku 8:45 Kunratice
Sraz pelotonů na parkovišti u zastávky MHD Toužimská 9:20 Letňany

Klub Junior

8:00 Libuš

Květnové náměstí

7:30 Průhonice

Slivenec – náves u rybníka

9:00 Slivenec
Sportovní areál Šeberov 8:30 Šeberov

Multifunkční hřiště - Čentická ulice

9:00 Újezd nad Lesy

Fotbalové hřiště u Vltavy

9:15 Velká Chuchle

Před budovou úřadu

8:30 Vinoř
Park Folimanka (pod Nuselským mostem) - Galasova cyklojízda 9:00 Praha 2

 

 

Doporučené trasy a nejbližší místa startů si můžete prohlédnout i v interaktivní mapě zde:

 

Na zpáteční cestu jednoduše

Pokud se někomu zdál výlet příliš dlouhý, mohl při zpáteční cestě využít přepravu veřejnou dopravou. Ze ZOO se dá dojet pohodlně po stezce (až na pár metrů v závěru) na stanici metra Palmovka (trasa B, 20 min. na kole, mapa jízdy), z metra C je nejblíže stanice Nádraží Holešovice (15 min., mapa jízdy). 

Na území hlavního města Prahy (tarifní pásma P, 0 a B) se dá kolo přepravovat zdarma, jako spoluzavazadlo.

Další možnosti přepravy jízdního kola po Praze jsou na stránkách projektu Čistou stopou Prahou

 

Ke stažení:

  • Kodex jízdy
  • Trasa Praha - Libuš (KML, GPX - pro stažení klikněte pravým tlačítkem myši)
  • Trasa Praha 12 (KML, GPX - pro stažení klikněte pravým tlačítkem myši)


Fotogalerie:


Nádražní ulice. Foto: Anna VrtalováNádražní ulice. Foto: Anna VrtalováNádražní ulice. Foto: Anna VrtalováZe severu Prahy (Kbely, Čakovice, Vinoř) dorazilo kolem 50 účastníků. Foto: Radek ČermákZe severu Prahy (Kbely, Čakovice, Vinoř) dorazilo kolem 50 účastníků. Foto: Radek ČermákVýhled na trase ze severu Prahy (Kbely, Čakovice, Vinoř) dorazilo kolem 50 účastníků. Foto: Radek ČermákStart v Průhonicích. Foto: Jitka LehoučkováStart v Průhonicích. Foto: Lenka KoudelkováCykloparkoviště v Troji. Foto: Lenka KoudelkováCykloparkoviště v Troji. Foto: Anna VrtalováCykloparkoviště v Troji. Foto: Anna VrtalováSkupina z Prahy-Ládví v Troji. Foto: Ivan PressSkupina z Prahy-Ládví v Troji. Foto: Ivan PressSkupina z Prahy-Ládví. Foto: Ivan PressLetos poprvé se připojila skupina z Prahy 2, která dorazila z Folimanky. Foto: Vladimír GalasNa startu u Modřanského biografu. Foto: archiv Prahy 12Na startu u Modřanského biografu. Foto: archiv Prahy 12Na start Prahy 12 k Modřanskému kina přišla i zakladatelka akce paní Hana Jandová. Foto: archiv Prahy 12Praha 12 na cestě. Foto: archiv Prahy 12Praha 12 a Libuš v cíli cesty. Foto: archiv Prahy 12Praha 12 a Libuš v cíli cesty. Foto: archiv Prahy 12Na cestě z Kunratic a Šeberova. Foto: archiv MČ Praha - KunraticeNa cestě z Kunratic a Šeberova. Foto: archiv MČ Praha - KunraticeNa cestě z Kunratic a Šeberova. Foto: archiv MČ Praha - KunraticeNa cestě z Kunratic a Šeberova. Foto: archiv MČ Praha - KunraticeProhlídka Zoo Praha. Foto: Ivan PressProhlídka Zoo Praha. Foto: Ivan PressProhlídka Zoo Praha. Foto: Ivan PressProhlídka Zoo Praha. Foto: JItka VrtalováProhlídka Zoo Praha. Foto: Lenka KoudelkováProhlídka Zoo Praha. Foto: Lenka KoudelkováProhlídka Zoo Praha. Foto: Lenka Koudelková

O akci|Trasa jízdy|Minulé ročníky|Ke stažení|Napsali o nás|Kontakt|

Akce se konala pod záštitou náměstka primátora hl. m. Prahy pana Adama Scheinherra.

© 2018 copyright Pražské cyklozvonění